Підлящик на весні. Де шукати і на що ловити?

0
447

Мирна риба з початком весни поступово пробуджується від зимової сплячки, стартом чого служить схід льоду зі всіх типів водойм України, який почався ще в кінці лютого. Донні мешканці, такі як лящ і густера, все більше часу проводять за пошуком їжі, все ближче підбираються до берегів і все краще реагують на приманку. Особливою активністю, серед них відрізняється підлящик, який куди менш обережний, ніж великі лящі і першим заходить у прибережну зону. У цій статті ми розповімо про особливості лову підлящика на початку весни, його звички та оптимальної снасті для його затримання. Тепер про все по порядку.

Звички підлящика у березні

На самому початку місяця, підлящик стоїть на глибинах від 1,5 до3 метрів, проте з підвищенням температури у водоймах, ця риба переміщується ближче до прибережної зони, часто відвідуючи мілководдя та межі прибережної рослинності. Нерідко, ця риба тримається неподалік від місць проживання густери, воліє не замулені ділянки озер і водосховищ і спокійні ділянки річок. Може зустрічатися в коряжнику і вікнах очерету і камышника, віддає перевагу більшість часу проводити на глибоких брівках. Плаває зграями, які будуть тільки збільшуватися з наближенням нересту. Багато цікавої інформації на сайті http://www.inbox.net.ua/.

На відміну від свого старшого побратима, підлящик не так обережний, так і для вилову настільки невеликий риби не знадобиться товстої волосіні. Після сходу льоду, часто зустрічається в притоках, неподалік від місць їх впадання в основний водойма. Також, нерідко відвідує затоки і перекати, де особливо активний. Обмінні процеси у підлящика, як і у решті мирної риби, значно прискорюються, що змушує його частіше виходити на пошуки їжі. Основою харчування йому служать дрібні ракоподібні і донні черви. На початку весни активно годується, а тому добре реагує на прикормку та наживку. Піки клювання можна розділити на два етапи: ранковий і вечірній. Ідеальними годинами для виходу на риболовлю стануть з 9 до 11 ранку і з 13 до 14 дня.

Снасті для лову підлящика на початку весни

Ловля підлящика, на початку весни, в основному ведеться за допомогою фідерних снастей. Тест вудилища може досягати 80 грам і більше, залежно від місткості годівниці. Котушка на початку місяця повинна бути місткою, оскільки далеко не завжди і не скрізь доводиться ловити в прибережній зоні. Товщина основної волосіні може досягати 0,2 мм, однак при наявності хорошого шок-лідера, можна використовувати і менші діаметри. Повідець, бажано взяти, найбільш тонкий, його діаметр, в більшості випадків, не перевищує 0,12 мм Гачки краще підбирати невеликі і тонкі, але міцні на вигин, щоб їх можна було легко сховати за наживкою.

Приманка і підгодовування на підлящика у березні

Вода в березні все ще чистий і добре передає запахи, а тому аромат прикормки не повинен бути занадто сильним. Магазинна або домашня підгодовування на рослинній основі повинна містити частину насадки тваринного походження. Прикормлювати найкраще з вечора або з ранку, як мінімум за годину-півтори до початку лову, щоб риба звикла до запаху. В ролі останньої найкраще впораються пучок мотиля і опариш. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here