Словения

Республіка Словенія – це невелика держава на півдні Центральної Європи, яка розташована між Австрією, Італією, Угорщиною та Хорватією. Територія Словенії займає 20 273 км², і живе тут всього 2 млн. осіб.

У I столітті н.е. на території сучасної Любляни було засновано давньоримське поселення Емона. Територія Словенії була заселена слов’янами з VI століття н.е., а в IX-XII ст. тут утворився ряд князівств – Штирія, Крайна й ін. З початку XVI століття майже вся територія Словенії була під владою Австрії.

Після I Світової війни вона увійшла до складу Королівства Югославії і була окупована Німеччиною й Італією в роки Другої світової. З 1945 входила до складу Югославії, маючи при цьому широку економічну і культура автономність.

У 1991 році здобула незалежність і в 2004 увійшла до Європейського союзу.
Словенія славиться альпійськими ландшафтами на півночі і карстовими печерами на півдні, мальовничим узбережжям Адріатичного моря і архітектурою стародавніх міст.

Найвідвідуванішою пам’яткою є Постойнська печера (слів. Postojnska Jama), яка знаходиться на південному заході країни в 55 км від Любляни. Це найбільша карстова печера Європи протяжністю понад 20 км, де є численні тунелі і зали, а всередині неї можна пересуватися на поїзді.

Половину площі Словенії покривають ліси, тому велику увагу приділяють охороні навколишнього середовища. Охоронювані парки займають 140,4 тис. га, у тому числі великий національний парк Триглав в Юлійських Альпах, 2 регіональних парки, 34 ландшафтних парки, 49 заповідників і 623 пам’ятки природи.

Понад 21 тис. га Словенії покрито виноградниками, а в Маріборі росте найстаріша в світі виноградна лоза – їй уже понад 400 років.
Офіційною мовою в країні є словенська. Але близьке сусідство з Австрією, Італією, Угорщиною та Хорватією роблять мови цих країн основними на прикордонних територіях. Майже 42% населення Словенії добре розуміють і говорять німецькою мовою. Англійською володіє переважна частина населення країни. Словенці добре розуміють і російську, і українську. Втім, вивчити словенську мову на розмовному рівні не складає труднощів, якщо приділяти заняттям хоча б 3 дні на тиждень.

Словенці дуже працьовитий і відповідальний народ. Вони сумлінно працюють, але й багато часу приділяють сім’ї. Спільні прогулянки і спортивні розваги – краще проведення часу для місцевого населення.
Один з національних символів країни – бджола.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *